Oʻzbekiston Milliy antidoping agentligi mezbonligida oʻtkazilayotgan Mintaqaviy antidoping agentligi (RADOCA)ning navbatdagi hisobot yigʻilishi oʻtkazilmoqda.
Kecha yaʼni 13-sentyabr kuni sessiya oʻz ishini boshlagan boʻlsa, unda qator masalalar muhokama qilindi va kelgusidagi rejalar haqida kelishib olindi.
Bugun yigʻilishisht irokchilari Oʻzbekiston Milliy antidoping agentligiga yaratib berilgan sharoitlar bilan tanishish maqsadida Agentlikka tashrif buyurishdi. Tanishuv davomida Butunjahon antidoping agentligi (WADA)ning Milliy va Mintaqaviy antidoping tashkilotlari bilan ishlash boʻyicha bosh menejer Ieva Lukosiute-Stanikuniene mamlakatimizda antidoping sohasiga hukumat darajasida berilayotgan eʼtibor va yaratib berilgan sharoitlarni yuqori baholadi hamda tez orada RADOCAga aʼzo Milliy antidoping agentliklari orasida yuqori oʻrinlarda turishini taʼkidlab oʻtdi.
Ertaga, yaʼni 15-sentyabr kuni Agentlik boʻlimlari tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar taqdimoti oʻtkaziladi.

The next reporting meeting of the Regional Anti-Doping Agency (RADOCA), organized by the National Anti-Doping Agency of Uzbekistan and it is still in progress.
Yesterday, the session began then a number of issues were discussed by board members also plans for the future were agreed in September 13.
Today, the participants of the meeting visited the agency in order to familiarize themselves with the conditions of the National Anti-Doping Agency of Uzbekistan. During the meeting Ieva Lukosyute-Stanikuniene General Manager of the World Anti-Doping Agency (WADA) for work with national and regional anti-doping organizations, highly appreciated the attention and created conditions paid to the anti-doping industry at the government level in our country, and noted that soon Radoka will occupy a high place among the national anti-doping agencies-members.
Tomorrow on September 15, there will be a presentation of the work carried out by the agency's divisions.