Oʻzbekiston Milliy antidoping agentligi mezbonligida oʻtkazilayotgan Mintaqaviy antidoping agentligi (RADOCA)ning navbatdagi hisobot yigʻilishi oʻtkazilmoqda.
Kecha yaʼni 13-sentyabr kuni sessiya oʻz ishini boshlagan boʻlsa, unda qator masalalar muhokama qilindi va kelgusidagi rejalar haqida kelishib olindi.
Bugun yigʻilishisht irokchilari Oʻzbekiston Milliy antidoping agentligiga yaratib berilgan sharoitlar bilan tanishish maqsadida Agentlikka tashrif buyurishdi. Tanishuv davomida Butunjahon antidoping agentligi (WADA)ning Milliy va Mintaqaviy antidoping tashkilotlari bilan ishlash boʻyicha bosh menejer Ieva Lukosiute-Stanikuniene mamlakatimizda antidoping sohasiga hukumat darajasida berilayotgan eʼtibor va yaratib berilgan sharoitlarni yuqori baholadi hamda tez orada RADOCAga aʼzo Milliy antidoping agentliklari orasida yuqori oʻrinlarda turishini taʼkidlab oʻtdi.
Ertaga, yaʼni 15-sentyabr kuni Agentlik boʻlimlari tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar taqdimoti oʻtkaziladi.

Проходит очередное отчетное заседание Регионального антидопингового агентства (РАДОКА), организованное Национальным антидопинговым агентством Республики Узбекистан.
Вчера, 13 сентября, заседание начало свою работу, был обсужден ряд вопросов и согласованы планы на будущее.
Сегодня участники встречи посетили Национальное антидопинговое агентство Республики Узбекистан с целью ознакомления с созданными для него условиями. В ходе встречи генеральный менеджер Всемирного антидопингового агентства (ВАДА) по работе с национальными и региональными антидопинговыми организациями Ева Лукошюте-Станикунене высоко оценила внимание, уделяемое антидопинговой сфере на правительственном уровне и условия, созданные в нашей стране, и отметила, что Национальное антидопинговое агентство Республики Узбекистан в скором времени выйдет в высшие ряды национальных антидопинговых агентств.